Bazalka
Je výborná na dochucovanie a ozdobenie jedál. Môžete si z nej vyrobiť domáce pesto. Je výborné cestoviny aj šaláty. Vhodnejšia je aj v tomto prípade výsadba zo semienka, s dostatočným priestorom. Počas zimy vašu rastlinku môže trápiť pleseň, ale v lete vám to vynahradí bohatými lístkami. Neodporúča sa ju mať pri radiátore.
Aloe
Dá sa kúpiť aj, ako mladá rastlinka a potom si ju môžete presadiť. Potrebuje najmä slniečko a teplo. Môžete ju pokojne nechať pri okne aj počas zimy. V zime ju stačí zalievať iba 2-3 krát do mesiaca a v lete podľa potreby.
Cherry rajčiny
Aj túto obľúbenú pochúťku si môžete vypestovať v byte. Potrebujú pomocný kolík, kde sa môže ťahať. Rastlinka je citlivá na zalievanie. Dajte si pozor nech ju polievate, pôda nesmie byť ani príliš mokrá, ani suchá. Rajčinky sú dozreté, ak sa dajú ľahko odtrhnúť.
Chilli
Semienka sa sadia vo februári alebo februári, je vhodné pred sadbou semienka namočiť. Je potrebné ich prikryť iba tenkou vrstvou zeminy. Rastlinka vyžaduje 25-35 stupňov. Chilli papričky obľubujú prúdenie vzduchu.
Pažítka
Existuje viac druhov tejto rastlinky. Výborná je napríklad Pažítka cesnaková alebo odroda Bohémia. Ak je rastlinka zasadená v kvetináči vyžaduje častejšie zalievanie.
Citróny
Možno ste netušili, že aj citrón si viete vypestovať v našej zemepisnej šírke. Je to trocha náročný proces na čas aj starostlivosť. Možnosťou pre vás môže byť, ak si už rovno kúpite citrónovník. Ďalšou možnosťou je zasadiť semienka z organického citrónu, ktorý nie je striekaný proti klíčeniu. Ak vytrváte svoju úrodu môžete vidieť po 5-10 rokoch.