Každá doba prichádza s novou mentalitou a novou kultúrou. Výnimkou nie je ani súčasnosť. Kedysi boli vtipy vo forme komiksov na zadnej strane novín. Dnes je všetko na internete a na to, aby ste rozumeli narážkam a humoru musíte porozumieť kultúre a rozmýšľaniu mladých.
Memes majú svoj pôvod na internete. Aj preto je ťažké zistiť, ktorá krajina s nimi začala ako prvá, no dá sa povedať, že to mohla byť Amerika. Ide len o krátky útržok, zväčša kombinácia obrázka s textom. Najprv sa to začalo výňatkami z filmov a seriálov, ktoré boli vtipné a dokázali sme sa pri nejakej situácii s nimi stotožniť. Posielanie takýchto obrázkov sa začalo dávno a malo priamy vplyv na vznik novodobých referencií na pobavenie.
Na to, aby sme pochopili túto vedu, je potrebné si uvedomiť, v akej dobe žijeme. Mladí ľudia vo svojej subkultúre často vyjadrujú zmätok a nejasnú budúcnosť sarkazmom a čiernym humorom. Ten je jednoduchý, suchý ako anglický a neraz aj drsný až morbídny na zvýraznenie hyperboly a daného pocitu.
Mať aspoň nejaké to porozumenie pri memes záleží od toho, čo sa práve teraz deje. Tie sa šíria prostredníctvom internetu, hlavne sociálnych sietí. Odpovedajú na momentálne pocity, a presne to sa snažia tvorcovia vystihnúť. Preto je potrebné sa v tejto komunite stále pohybovať, aspoň na okraji. Témy sa menia rýchlejšie ako počasie.
Hlavní protagonisti bývajú ľudia, ktorí sa snažia zachytiť svoj momentálny pocit v referencii so zaujímavými udalosťami. Často je to politika, náboženstvo, ale napríklad aj tabuizované témy a neraz aj katastrofy. Tie sú naozaj späté s čiernym humorom a neštítia sa uťahovať si z nebožtíkov.
Mať presný prehľad o zábavkách mládeže je ťažké, no ak pochopíte základné témy, nie len že sa možno zasmejete, ale aj pochopíte zmýšľanie mileniálov, ktorí sú dnes tak veľmi kritizovaní.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Souhlasím